bg-consulting

Profesionalne konsultacje
Skóra: od zawsze, na zawsze
http://katalizatory-podkarpackie.pl/debica.html biuro tłumaczeń perski

Wraz z biegiem czasu zmienia się nie tylko wygląd motocykli. Możemy zauważyć również różnego rodzaju metamorfozy pojawiające się w wyglądzie dosiadających ich ludzi.

W tym zakresie istnieje jednak jeden, wydawać by się mogło, nieśmiertelny element: skórzana kurtka. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że skórzane, motocyklowe kurtki mają swoje korzenie w militarnym ubiorze.

Po II Wojnie Światowej dużym zainteresowaniem cieszyły się ubrania pilotów, którzy w czasie lotu musieli znosić niesprzyjające warunki atmosferyczne. Często latali w przeraźliwym zimnie.

Okazało się, że te same rozwiązania, które sprawdzały się w kabinie samolotu, idealnie pasują również do jazdy na motorze. Pierwsza skórzana kurtka z ukośnym zamkiem powstała w Ameryce w 1928 roku.

Popularność zyskała jednak dopiero prawie dwadzieścia lat później, za sprawą filmu „Dziki”. Ubóstwiane wtedy ramoneski były swoistym symbolem ostrej, rockowej, a także motocyklowej kultury.

Obecnie są noszone dość powszechnie i łączone z wieloma różnorodnymi stylami. Wsiadając na motor pamiętajmy jednak, że wrażenia estetyczne nie są najważniejsze.

Motocyklowa kurtka ma przede wszystkim pełnić funkcje ochronne.