bg-consulting

Profesionalne konsultacje
Savoir vivre – zachowanie w biurze, cz. 8
www.jg-invest.pl

Savoir vivre to nie tylko zasady odpowiedniego zachowania się w stosunku do innych współpracowników, ale także właściwego dbania o higienę osobistą własnej osoby. Należy pamiętać o tym, że przebywanie w towarzystwie osoby, która nie dba o higienę osobistą chyba dla nikogo nie jest miłe. Brudne, przepocone i wygniecione ubranie, zaniedbane paznokcie oraz nieświeże włosy nie tylko mogą być mało przyjemne dla ludzi, którzy zmuszeni są przebywać z taką osobą, ale także świadczą o braku profesjonalizmu.

Biorąc sobie tą uwagę do serca pamiętajmy jednak by nie przesadzić w drugą stronę. Dbanie o higienę osobistą nie jest równoważne z wylewaniem na siebie całego flakonu perfum. Przebywanie w biurze, gdzie unosi się bardzo intensywny zapach może być bardzo uciążliwe.

Pamiętajmy przy tym, że zapach, który odpowiada jednej osobie, nie koniecznie będzie równie miłym doznaniem dla innych osób. Dla każdego z nas, przyjemny zapach może oznaczać coś innego. Najodpowiedniejsze będzie zatem zadbanie o higienę osobistą oraz zachowanie umiaru w ilości używanych kosmetyków zapachowych.