bg-consulting

Profesionalne konsultacje
Savoir vivre – zachowanie w biurze, cz. 3
Biuro tłumaczeń angielski http://www.mtlumaczenia.pl/angielski

Savoir vivre w pracy dotyczy nie tylko takich kwestii, jak spożywanie posiłków, czy utrzymanie czystości na biurku i przestrzeni wokół niego, ale także prowadzenia rozmów telefonicznych. Prowadzenie rozmów telefonicznych służbowych powinno się odbywać w taki sposób, by nie było to uciążliwe dla współpracowników przebywających z nami w jednym pomieszczeniu.

Nie powinno się do słuchawki krzyczeć ale też nie można popadać w paranoję i mówić zbyt cicho. Wszak prowadzenie rozmów telefonicznych to jeden z naszych obowiązków służbowych.

Nieco inaczej wygląda sprawa dotycząca prowadzenia prywatnych rozmów telefonicznych. Nie wszyscy w biurze muszą i z całą pewnością nie wszyscy chcą wiedzieć o tym, z kim rozmawiamy, co dzieje się w naszym domu, czy też co ma nam do powiedzenia nasze dziecko.

Jeśli chcemy prowadzić rozmowy prywatne w pracy, najlepiej jest w tym celu wyjść na chwilę z pomieszczenia biurowego. Należy też pamiętać o tym, że będąc w pracy nie powinniśmy wykonywać zbyt wielu rozmów prywatnych.

Zbyt częste odchodzenie od biurka tłumaczone koniecznością wykonania prywatnej rozmowy telefonicznej, również może być uciążliwe dla kolegów z pracy.