bg-consulting

Profesionalne konsultacje
Puzzle dobre w każdym wieku

Czy puzzle były Twoją ulubioną zabawką? Zwykle nie jest to hit dziecięcej szafy, ale nie oznacza to, że o puzzlach warto zapomnieć. Składanie obrazka zwykle wymaga wiele cierpliwości, a nie raz również pomocy rodziców. Od czasu do czasu jednak każde dziecko stawia przed sobą takie wyzwanie i chętnie je wykonuje, często z niemałym trudem. Miedzy innymi dlatego puzzle są doskonałą zabawką edukacyjną.

Puzzle nie nauczą dziecka liczyć ani śpiewać. Ale za to mogą nauczyć małego konsekwencji, cierpliwego dążenia do celu a także umiejętności zorganizowanego działania. W końcu, w każdych większych puzzlach przychodzi taki moment, gdy po prostu nie możemy znaleźć pasującego elementu i testujemy pozostałe części po kolei. To wtedy przyda się logiczne myślenie i zdolności organizacyjne.

Poza tym, wypatrywanie odpowiednich elementów wymaga dużej spostrzegawczości. To również cecha, którą warto szlifować od najmłodszych lat. A co z małymi dziećmi? Czy układanie puzzli jest dla nich atrakcyjnym zajęciem. Tak, jeśli tylko będziemy pamiętać o tym, by kupić puzzle o niewielkim poziomie złożoności.

Takie produkty również są dostępne w sklepach z zabawkami. Kilka dużych elementów to wystarczająca frajda dla malucha składającego kolejne obrazki. Na rynku dostępne są też bardziej urozmaicone wersje puzzli – np. takie, które składają się z elementów trójwymiarowych.

Zamiast obrazka, składamy konstrukcję w trzech wymiarach. To również wiele zabawy, a do tego przyda się wyobraźnia przestrzenna.