bg-consulting

Profesionalne konsultacje
Plastyczna i kolorowa ciastolina
www.interpretacje.net.pl

Klocki wszelkiej maści to świetna zabawka. Jednak nawet najlepszy i największy zestaw ma jedną wadę. Jest nim ograniczenie wynikające ze struktury samych klocków. Każdy zbudowany przedmiot musi być nieco kanciasty.

Oczywiście zwykle w zabawie to nie przeszkadza, ale z drugiej – czemu by nie pozwolić maluchowi na całkowitą dowolność w tworzeniu nowych obiektów? Na to pozwala kolorowa ciastolina, która bawi kolejne pokolenia. Na czym polega zabawa z ciastoliną? Przede wszystkim na dobrej, niczym nie ograniczonej zabawie. Ciastolina to zmodyfikowana wersja plasteliny, która jest dodatkowo wzbogacona o formy. Te ostatnie pomagają w utworzeniu bardziej dokładnych kształtów, gdy chcemy uzyskać ładny rulon, gwiazdę czy sześcian.

Ciastolina jest doskonałym wyborem, gdy chcemy rozwijać kreatywność dziecka. Warto pamiętać, że to cecha, która niejednokrotnie przydaje się bardziej niż znajomość konkretnych nazw czy formułek. Kreatywny maluch zawsze wybrnie z trudnej sytuacji, a gdy pójdzie do szkoły zachwyci nauczycieli samodzielnym myśleniem. Jedyną wadą ciastoliny może być dla niektórych rodziców jej cena.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zamienić ten markowy produkt na tradycyjną plastelinę. Może i jest ona nieco gorszej jakości, ale daje równie duże możliwości i dostarcza zabawy na wiele godzin. Zwykle dzieci chętnie bawią się plasteliną jeszcze długo po tym, jak straci ona kolory i stanie się szarą masą. A jeśli chcemy utrwalić efekty dziecięcej wyobraźni, nie zapomnijmy również o zakupie pudełka modeliny.