bg-consulting

Profesionalne konsultacje
Maluch z tabletem
www.primacharter-va.pl

Niektórzy rodzice dość nieprzychylnie patrzą na wszelką elektronikę użytkową przeznaczoną dla starszych użytkowników w rękach dziecka. Czy tablet w rękach dziecka może mieć jakiekolwiek zastosowanie? Okazuje się, że tak. Wystarczy zainstalować na nim grę skierowaną dla małych dzieci.

Czy jednak patrzenie w monitor od najmłodszych lat nie zaszkodzi maluchowi? Cóż, z pewnością nie, jeśli tylko nie pozwolimy malcowi na zbyt długie przesiadywanie przed tabletem. Taka zabawa może natomiast zdziałać wiele dobrego. Na urządzenia z ekranem dotykowym dostępnych jest wiele gier edukacyjnych dla najmłodszych.

Co więcej, często są to programy darmowe. Dobrym przykładem gier, które rozwijają zdolności umysłowe dziecka są wszelkie „pamięciówki”. To znaczy proste gierki, polegające np.

na odgadywaniu owoców znajdujących się pod znakami zapytania. Dziecko musi odsłonić dwa takie same owoce, by zyskać kolejne punkty. W ten sposób maluch uczy się prostych zasad i ćwiczy pamięć.

Jeśli gra jest dodatkowo wyposażona w warstwę dźwiękową, malec pozna również nazwy wszystkich owoców. Jeśli natomiast rodzice nie znają się za bardzo na obsłudze sprzętów elektronicznych i laptop służy im jedynie do przeglądania stron www, lub też nie mają czasu na szukanie wielu gier, dobrym pomysłem będą programy zbiorcze. Niektóre aplikacje oferują cały pakiet gier dla dzieci w różnym wieku.

Wystarczy ściągnąć jeden program, a wewnątrz znajdziemy całą paczkę różnorodnych mini-gierek, które możemy włączyć małemu potomkowi.