bg-consulting

Profesionalne konsultacje
Laptop dla małego

Czy dziecku warto kupić komputer? Już słysząc samo pytania wielu rodziców popuka się znacząco w czoło. Po co dziecku komputer, skoro nawet nie poradzi sobie z jego obsługą? W dodatku przesiadywanie przed monitorem jest niezdrowe, a taki sprzęt bardzo drogi. Oczywiście taka krytyka miałaby sens, gdybyśmy mówili o tradycyjnym laptopie.

Jeśli jednak popatrzymy na komputery osobiste dla dzieci w wieku poniżej pięciu lat, szybko zrozumiemy, że taki sprzęcik to bardzo dobry zakup. Dlaczego? W sklepach z zabawkami możemy znaleźć cały wachlarz produktów przypominających komputer. W jaki sposób malec może z nich korzystać? Wiele zależy od stopnia zaawansowania konkretnej zabawki.

Jednak już w cenie poniżej dwustu złotych możemy kupić kolorowego laptopa z prostym wyświetlaczem, który jest wyposażony w podstawowe funkcjonalności komputera. Oczywiście nie podłączymy takiego laptopa do internetu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by odebrać przy jego pomocy wymyślonego, wygenerowanego przez urządzenie maila.

Co więcej, laptopa maluch może obsługiwać przy pomocy prostej myszki i klawiatury. Taka zabawka ma duże znaczenie edukacyjne w czasach, w których komputery są na porządku dziennym. Nic dziwnego, że pojawił się już termin digital native – dotyczących dzieci, które od małego wychowują się w środowisku pełnym cyfrowych urządzeń.

Z tego względu warto postawić również na edukację ukierunkowaną na zrozumienie nowoczesnych technologii. Dzięki temu maluch będzie mógł w przyszłości łatwiej przyswoić bardziej skomplikowaną wiedzę informatyczną.