bg-consulting

Profesionalne konsultacje
Kultowe samochody na dużym ekranie
www.zasilsie.pl Serwis Majewscy

Na dużym ekranie swoje lata świetności miały samochody, które dzisiaj uważa się za kultowe. W filmowych produkcjach chętnie ukazywano Forda Mustanga Fastback GT 390 ’68. Pierwsza generacja była produkowana od 1964 roku do 1973 roku.

Pakiet GT cechował się sportowymi elementami w nadwoziu i sztywniejszym zawieszeniem oraz mocniejszym silnikiem. Taki model Forda Mustanga wystąpił w filmie „Bullit”, gdzie widzowie mogli ujrzeć blisko dziesięciominutowy pościg samochodowy. Z kolei Ford Mustang pierwszej generacji został wykorzystany w jednym z serii filmów o Jamesie Bondzie „Diamenty są wieczne”.

James Bond jeździł również autem Aston Martin DB5, który pojawił się aż w siedmiu filmach z tej serii, między innymi w „Operacji Piorun”, „Casino Royal” i najnowszych „Skyfall” oraz „Spectre”. Producenci samochodowi chcieli stworzyć alternatywę dla Forda Mustanga, dlatego marka Dodge wypuściła model Challenger 440 R/T. Auto zaproponowano w dwóch wersjach – dwudrzwiowy coupe oraz dwudrzwiowy kabriolet.

Mocnym Challengerem jeździł bohater filmu „Znikający punkt”.