bg-consulting

Profesionalne konsultacje
Kolorowa farma edukacyjna

Wiejskie budynki czy hodowlane zwierzęta nie są może częstym widokiem dla przeciętnego dorosłego obywatela naszego kraju. Tym obszarem działalności zajmują się aktualnie jedynie osoby ściśle ukierunkowane na rolniczy tryb życia. Nie przeszkodziło to jednak zabawkowym krowom, koniom i świnkom w podboju dziecięcej rzeczywistości. W jaki sposób tego dokonały? I jakie maluch ma z tego korzyści? Zabawki skoncentrowane wokół tematu rolnictwa są stałym elementem wyposażenia dziecięcej szafy. Co jednak ważne, dziecko może nauczyć się nie tylko jak wygląda życie na farmie i jak nazywają się kolejne zwierzaki. Kolorowe, interaktywne farmy edukacyjne pozwalają na wiele więcej.

W jakim wieku dziecko powinno zacząć uczyć się języków? Prawidłowa odpowiedź może być tylko jedna: nigdy nie jest za wcześnie na taką naukę. Właśnie dlatego jedna z kolorowych farm interaktywnych proponuje dzieciom zabawę dwujęzyczną. Wszystkie wydawane przez zabawkę komunikaty są mówione w języku polskim i angielskim – choć zapewne możliwe jest znalezienie również zabawek stawiających na niemiecki, francuski czy hiszpański. A na czym może polegać sama zabawa? Na przykład na poruszaniu kolejnymi kolorowymi przyciskami, cyframi czy figurkami zwierząt, a wówczas farma powie nam, jak się dany obiekt nazywa. I to powie nam w dwóch językach. W ten sposób dziecko za jednym zamachem przyswaja wartościowe informacje i uczy się języka obcego.

Niektóre zabawki tego typu mają również regulowane poziomy trudności, a to oznacza, że produkt może służyć dzieciom w różnym wieku.