bg-consulting

Profesionalne konsultacje
Jak wybrać ubezpieczenie dla swojego samochodu?
ubezpieczenie należności broker Wrocław APLISENS

Ubezpieczenie samochodu to coś, czym każdy kierowca bez wyjątku powinien się zająć – wszak na drogach zdarzają się wypadki i kiedyś to my możemy znaleźć się w centrum takiego wypadku. Zniszczony samochód czy uszczerbek na zdrowiu. Zdarzyć może się wiele, dlatego też warto jest być ubezpieczonym na różne nieprzewidziane sytuacje. W przypadku ubezpieczeń samochodowych mamy do czynienia z tymi obowiązkowymi oraz dobrowolnymi.

W pierwszym przypadku musimy więc zająć się zakupem takiej polisy, z kolei jeśli chodzi o polisy dobrowolne to tutaj nie musimy, ale jednak powinniśmy – w ten sposób po prostu się zabezpieczymy, co będzie bardzo rozsądnym wyjściem. Takie ubezpieczenia warto wtedy dostosować do swoich potrzeb, ale trzeba najpierw wiedzieć, jak to zrobić i na jakie ubezpieczenie tak właściwie postawić. Warto rozpocząć od poznania różnych rodzajów polis samochodowych, wśród których mamy:

  • ubezpieczenie OC poznań (OC),
  • ubezpieczenie autocasco (AC),
  • ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków,
  • ubezpieczenie assistance.

Obowiązkową polisą spośród tych czterech jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, ale to nie oznacza, że powinniśmy zrezygnować z pozostałych.

OC chroni nas bowiem w momencie, kiedy wyrządzimy szkody innym uczestnikom ruchu, natomiast w przypadku ubezpieczenia AC ochrona dotyczy bezpośrednio właściciela samochodu – w ten sposób można na przykład ubezpieczyć się od kradzieży pojazdu. Coraz więcej osób stawia również na ubezpieczenie assistance, w ramach którego zapewniamy sobie pomoc techniczną, medyczną czy prawną w razie wypadku lub awarii. Warto przy okazji zadbać o to, aby takie ubezpieczenie obejmowało także nasze zagraniczne wojaże.

Gdzie najlepiej szukać ubezpieczenia samochodowego?

www.ardleywithfewcott.com

Wśród tradycyjnych metod poszukiwania ubezpieczenia cały czas na pierwszym miejscu mamy wizytę u agenta czy też po prostu w oddziale ubezpieczalni, dzięki czemu mamy możliwość bezpośredniej rozmowy i wspólnej analizy różnych ofert.

Dodatkowo, w ten sposób w zasadzie od razu możemy również przedyskutować proponowane warunki oferty oraz zadać różnego rodzaju pytania. Z drugiej strony, trzeba jednak poświęcić na cały ten proces trochę czasu – począwszy od wyszukania agenta, a skończywszy na osobistej wycieczce do oddziału. Wiele osób decyduje się więc na telefoniczne wykupienie polisy w ramach rozmowy z konsultantem, natomiast zdecydowanie największą popularność zdobywa zakup ubezpieczenia w internecie. W sieci możemy bowiem z łatwością porównać nawet kilkanaście różnych ofert, a następnie wybrać tą naszym zdaniem najlepszą.

W ten sposób oszczędzamy mnóstwo czasu – takie rozwiązanie jawi się więc jako zdecydowanie najwygodniejsze, a jakby tego było mało to bardzo często oferty ubezpieczeń w internecie są po prostu tańsze.