bg-consulting

Profesionalne konsultacje
Dla dzieci gry logiczne
Gry logiczne dla dzieci

Chcielibyśmy, żeby nasze dzieci jak najlepiej się rozwijały i co więcej, chcemy mieć w tym czynny udział. Dlatego warto popatrzeć w sklepach z zabawkami, jakie gry są nam tam proponowane, tak abyśmy mogli znaleźć takie, przy których faktycznie będziemy mieli pewność, że nasze dziecko się rozwija i że oferujemy mu to co najlepsze. Jak się okazuje, takie gry oferowane są dla dzieci w różnym wieku, a to oznacza, że bez większego problemu powinniśmy znaleźć takie, które z jednej strony spodobają się dziecku, a z drugiej będą spełniały nasze oczekiwania.

Rozwijanie myślenia

Bardzo ważne jest tutaj to, abyśmy wybierali takie gry, które będą rozwijały myślenie i sprawią, że dziecko będzie musiało trochę pomyśleć, zastanowić się i dopasować do siebie różne elementy. Takie gry logiczne mają różne poziomy trudności, a więc młodszemu dziecku możemy zaproponować te, gdzie będzie musiało połączyć dwa te same przedmioty, albo przeciwieństwa. Co więcej, dzięki takim grom logicznym, dziecko może się uczyć liczenia, ponieważ na poszczególnych kartonikach będą znajdowały się nie tylko cyfry, ale rysunki poszczególnych przedmiotów, co ułatwi dziecku odpowiednie ich połączenie.

Jednocześnie dziecko z pomocą dorosłego będzie mogło te elementy liczyć i będzie mogło zobaczyć jak taką cyfrę się zapisuje.

Dla każdego wieku

To co jest wspaniałe w tym wszystkim, to z pewnością fakt, że takie gry logiczne znajdziemy do każdego wieku. Im dziecko będzie starsze, tym te gry będą wymagały od niego większego myślenia i skupienia.

Tutaj już nie wystarczy połączyć ze sobą dwóch obrazków zawierających ten sam przedmiot, tutaj faktycznie trzeba będzie liczyć, aby móc uzyskać odpowiednie wartości. Co więcej, takie gry logiczne mogą również ćwiczyć spostrzegawczość i pamięć, a to oznacza, że poza świetną zabawą, będą miały wspaniały wpływ na rozwój dziecka. Takie propozycje są o tyle ciekawe, że gry logiczne mogą nam być proponowane w formie planszówek, gdzie będziemy musieli dotrzeć do wyznaczonego celu pokonując wyznaczone zadania.

Albo w postaci kart, gdzie będziemy odpowiadać na pytania, albo będziemy je ze sobą łączyć. Gry logiczne oferowane są w różnym typie, a to znaczy, że jeśli tylko trochę poszukamy, to nie powinniśmy mieć problemów z tym, żeby znaleźć takie, które zainteresują dziecko. Nawet jeśli wydawało się, że nie jest zainteresowane takimi grami.